Forum Seksenler
Forumumuzdan yararlanabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üyelik ücretsizdir, sizleri de aramızda görmek isteriz...

Join the forum, it's quick and easy

Forum Seksenler
Forumumuzdan yararlanabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üyelik ücretsizdir, sizleri de aramızda görmek isteriz...
Forum Seksenler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Anket

Andrea Berg'in "Schwerelos" Albümünü Nasıl Buldunuz?

Ramadan - Hazır mısın? Vote_lcap29%Ramadan - Hazır mısın? Vote_rcap 29% [ 2 ]
Ramadan - Hazır mısın? Vote_lcap57%Ramadan - Hazır mısın? Vote_rcap 57% [ 4 ]
Ramadan - Hazır mısın? Vote_lcap14%Ramadan - Hazır mısın? Vote_rcap 14% [ 1 ]

Toplam Oylar : 7

En son konular
» Pet Shop Boys Mp3'leri
Ramadan - Hazır mısın? EmptyPaz Kas. 16, 2014 12:25 am tarafından extremeways

» Yeni Bölüm İstekleri
Ramadan - Hazır mısın? EmptyC.tesi Kas. 30, 2013 7:16 pm tarafından ozgerdeem

» ••• NightHawk 80ler Kosesi •••
Ramadan - Hazır mısın? EmptyCuma Ağus. 17, 2012 3:22 am tarafından Thekarra70

» Dieter Bohlen - Şarkı Listesi
Ramadan - Hazır mısın? EmptyPtsi Tem. 09, 2012 3:34 pm tarafından MTAdmin

» '80'ler Mp3'leri
Ramadan - Hazır mısın? EmptyPerş. Tem. 05, 2012 10:20 pm tarafından ozgurbilge

» Alphaville Mp3'leri
Ramadan - Hazır mısın? EmptyPerş. Tem. 05, 2012 10:17 pm tarafından ozgurbilge

» Blue System Videoları
Ramadan - Hazır mısın? EmptyCuma Haz. 15, 2012 10:29 pm tarafından DiBohlen

» Giorgio Moroder Mp3'leri
Ramadan - Hazır mısın? EmptyPerş. Ocak 05, 2012 9:02 pm tarafından manyuka

» '80'ler Videoları
Ramadan - Hazır mısın? EmptyPaz Kas. 06, 2011 11:19 pm tarafından kiraz61

Galeri

Ramadan - Hazır mısın? Empty
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Modern Talking ve '80'ler Forumu adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Forum Seksenler adresi saklayın ve paylaşın

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Anahtar-kelime

Güncellemeler

Çarş. Ağus. 05, 2009 1:01 pm tarafından MTAdmin

Forum hakkında en son güncellemeleri bu başlıkta sizlere ileteceğiz...

- Hızlı cevap …

Yorum: 88

Radyo Seksenler Yayında

Ptsi Nis. 12, 2010 8:02 pm tarafından MTAdmin

Radyo Seksenler'i açmış bulunuyoruz arkadaşlar. '80'lerin en iyi hitleri, Italo Disco, Modern …

Yorum: 37

Forumun Şu Anki Halinden Memnun musunuz?

Ptsi Ağus. 09, 2010 12:45 pm tarafından MTAdmin

Sevgili forum üyelerimiz, forumumuz 1. yılını doldurmak üzere. Peki sizce forumumuz şu anda …

Yorum: 1

Banlanmış Üyeler

Salı Nis. 20, 2010 1:24 pm tarafından MTAdmin

Banlı üyeler ve banlanış nedenlerini belirteceğimiz başlık.

modernmabuse

Forum …

Yorum: 5

Forumumuza Destek Olmak İster misiniz?

C.tesi Mayıs 01, 2010 11:01 pm tarafından MTAdmin

Forumumuza aşağıdaki sayfa aracılığıyla bağış yapabilirsiniz. Unutmayın ki …

Yorum: 0

Ramadan - Hazır mısın?

3 posters

Ramadan - Hazır mısın? Empty Ramadan - Hazır mısın?

Mesaj tarafından MTAdmin Salı Mayıs 04, 2010 11:27 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Kariyerine Londra’da yön veren Ramadan; sıra dışı sözleri, Avrupai soundu ve enerjik sahne performansı ile Türkiye’ye “Hazır mısın?” dedi. İlk albümünü müzikseverler ile paylaşan RAMADAN müzik dünyasına renkli bir alternatif sunmayı hedeflediğini söylüyor.

RAMADAN, 2005 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik Teknolojisi bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine devam etmek için Londra’ya yerleşti. Thames Valley Üniversitesi Vokal Performans bölümüne giren RAMADAN, bu süreçte İngiltere’nin çeşitli kulüplerinde de sahne aldı. Genç müzisyen, bir yandan okuluna devam ederken, diğer yandan da tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Synth pop tarzını biraz romantik, yer yer şizofrenik, oldukça anarşist ve tamamı ile esprili bir üslupla sergileyen RAMADAN’ın prodüktörlüğünü müzik dünyasının ünlü dj’lerinden Süpermatik yaptı. 5’i Türkçe 9 şarkı ve 1 versiyondan oluşan albümde tüm söz ve müzikler Ramadan’a ait. İlk çalışması olan “Tarzına Kurban” isimli şarkısını Ekim ayında yasal dijital platformlarda satışa sunan Ramadan’ın bu ilk albümü Remoov Records & Poem Productions imzası taşıyor.

Arkadaşlar, tüm albümü dinleyemesem de dinlediğim şarkılar beni çok etkiledi. '80'ler disco müziğinin kullanıldığı albüm bu türü sevenler için harika bir alternatif. Sonunda Türkiye'de de adam gibi müzik yapılmaya başlanıyor sanırım. Mutlaka şarkılarını bulup dinleyin kendisinin, beğenirseniz orijinalini de almak isteyeceksiniz zaten. Dinlediklerim arasından "Hazır mısın?" ve "7-24"ü tavsiye ediyorum. Clap
MTAdmin
MTAdmin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 4394
Forum Puanı Forum Puanı : 11617
Rep Puanı Rep Puanı : 36
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/08/09

https://seksenler.yetkin-forum.com

Ramadan - Hazır mısın? Empty Geri: Ramadan - Hazır mısın?

Mesaj tarafından MTAdmin Salı Mayıs 04, 2010 11:35 am

Ramadan - Aşık Olasım Var

Şarkı harika olmuş ama klip için aynı şeyi söyleyemiyorum... Wink
MTAdmin
MTAdmin
Admin
Admin

Mesaj tarafından MTAdmin Salı Mayıs 04, 2010 11:41 am

Reset! Magazine'den;

Synth-pop denince aklınıza Pet Shop Boys ve Sandra gibi 80'lerden kalma isimler gelebilir. Peki ya Türkiye'den aklınıza gelen isim var mi? Artık var! Londra-İstanbul arası mekik dokuyan ve Türk alternatif sahnesinin en dikkat çekici isimlerinden biri haline gelen Ramadan'la kariyeri, Türk-İngiliz sahnesi ve 80'lerin synth-popundan beslenmesine rağmen, elektro-popla harmanlanarak bugünün sound'una ayak uydurabilen müziği üzerine söyleştik.

Reset!: Yaptığın müzik için synth-pop diyebilir miyiz?

Evet, kesinlikle synth-pop diyebiliriz.

Reset!: Synth-pop ile electro-pop dinleyicisinden daha geniş bir kitleye ulaşılabileceğini düşünüyorum. Ne de olsa, Modern Talkıng, Sandra gibi müziği synthesizerlar üzerine kurulu grupların şarkılarıyla büyüyen bir jenerasyonun varlığını yadsıyamayız. Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Bu kitle de takipçilerine dâhil mi?

Ben de aslında Modern Talking ve Sandra gibi isimlerin müzikleriyle büyüyen kitlenin bir parçasıyım. Şahsen kendi müziğimi dinlerken 80'lerin enerjisini çok rahat hissediyorum ve bundan büyük bir keyif alıyorum. O yüzden bu kitlenin beni takip edeceğinden bir şüphem yok.

Reset!: Myspace sayfanda etkilendigin isimlere Pet Shop Boys ve Duran Duran gibi isimleri yazmışsın. Son on yıla baktığında, müzik dünyasında sana “Budur!” dedirten isimler var mı?

Sıfırları düşündüğüm zaman aslında bu on yılda bir sürü harika isim çıktı, ama bunların arasından sanırım La Roux, MGMT ve Erlend Oye'yı çekip çıkarabilirim.

Reset!: Şarkılarını senin yazdığını biliyoruz. Müzik prodüksiyon aşaması nasıl gelişiyor? Yarattığın sound, senin hedeflediğin bir şey miydi, yoksa prodüktörünün etkisi oldu mu?

Parçaları yazdıktan sonra önce kendi ev stüdyomda demo olarak kaydediyorum. Bu evrede bazı parçaların soundları kaba hatlarıyla oluşuyor. Sonra Süpermatik'le bir araya gelip soundun buradan nereye gideceğini kararlaştırıyoruz. Ardından Süpermatik sihirli elleriyle parçalara dokunuyor ve ben bu sırada asistan olarak sürece katkıda bulunuyorum. Geçen sene myspace'te yayımladığım ilk parçalarda çok daha vıntage bir 80ler soundu vardı, Süpermatik'le geçirdiğimiz bir senelik bir prodüksiyon dönemi sonunda ise ortaya yine 80'ler etkisi taşıyan ama çok daha güncel ve kuvvetli bir sound çıktı.

Reset!: Türkiye’de Remoov Records gibi bağımsız firmalar, ve sayıca artan indie ve electro-pop gruplarıyla gelişen alternatif bir sahneden söz edebiliriz. Senden dinleyici kitlesi profili ve üretilen müzik anlamında Londra’yla kıyaslamanı istesem?

İngiltere'deki sahneyi büyüten şey, yaş ve sosyal sınıf farkı olmaksızın her İngiliz’in müziğe olan aşırı düşkünlüğü ve yapılan işleri takdir edip desteklemesi. Bu bağlamda bizim müzik tüketme alışkanlıklarımız çok daha farklı. İngiltere'de müzik toplumun farklı kesimlerini bir araya getirirken, bizim memlekette örneğin rock dinleyenler ve bakkal dinleyenler şeklinde demografik bölünmelere yol açıyor. Bu yüzden İstanbul'daki sahne henüz Londra'dakiyle kıyaslanamayacak kadar küçük ama olsun - ben yine de umutluyum.

Reset!: Şu an Londra’da mı yaşıyorsun?

Londra - İstanbul arası gidip geliyorum.

Reset!: Şarkı üretirken ilham kaynakların neler?

Gün içinde ne yaparsam yapayım, kafamın bir köşesinde otomatik olarak fikirler toplayan ve melodiler üreten bir departman var. Çoğunlukla benim oturup da ilham gelmesini beklememe gerek kalmıyor. Fakat mesela seyahat etmek ve yeni insanlar tanımak üretim gücümü artırıyor. Zira “Âşık Olasım Var”'ın ilk fikri ben İngiltere'den Fransa'ya giderken, tren denizin dibindeki Channel Tüneli'ne girdiğinde ortaya çıkmıştı. 7/24 ise Paris'te gezinirken birden kafamda çalmaya başladı. Öte yandan, Underground mekânlarda dans ederken çalan beat'lerin üzerine hemen bir şeyler yazdığım da olabiliyor. Bu ve benzer yollarla aklıma gelen fikirleri bilgisayarın veya pianonun başına oturduğumda geliştirip bir üst seviyeye çıkarıyorum.

Reset!: Parçaların kulağa fazlasıyla European sound ediyor, fakat bunu “Tarzına kurban” gibi lokal söylemlerle harmanlıyorsun. Bunu nasıl başardın? Daha önce de elektro-pop yapmaya yeltenen Hande Yener gibi şarkıcıların sözleri ve müzikleri arasında büyük bir uçurum oldu ve “bu müziğe bu şarkı sözleri oturmuyor” hissi yarattı. Bu bence büyük bir başarı.

Teşekkürler. Albümdeki birçok parçayı ama özellikle de "Tarzına Kurban"ı son derece post-modern bir anlayışla yazdım. Ama bu sentez üzerinde formül olarak çok da fazla düşünmedim - öylece kendiliğinden, olduğu gibi çıktı. Onun dışında, prodüksiyon döneminde en dikkat ettiğim noktalardan biri de sözlerin düzgün bir prozodiyle yazılmış ve seslendirilmiş olmasıydı. Çünkü aksi takdirde "Almancı-popçu" bile zannedilebilirdim. İşte Hande'nın en büyük problemi de parçalarının çoğunda fazlasıyla prozodi hatalarının bulunması oldu. Bu yüzden sözler müziğe yapıştırma duyuldu.
MTAdmin
MTAdmin
Admin
Admin

Mesaj tarafından ateksur Salı Mayıs 04, 2010 7:06 pm

sanıım link görebilmek için mesaj atmalıyım.ne yaziyim?thomas kilover saçını uzat beni sinir etme Very Happy
ateksur
ateksur
Süper Üye
Süper Üye

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 100
Forum Puanı Forum Puanı : 205
Rep Puanı Rep Puanı : 1
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 25/03/10
Nerden Nerden : istanbul

Mesaj tarafından Euroboy Salı Mayıs 04, 2010 7:25 pm

hımm, ilk defa duyuyorum bu ismi
Euroboy
Euroboy
Moderatör
Moderatör

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1610
Forum Puanı Forum Puanı : 3731
Rep Puanı Rep Puanı : 38
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 30/09/09
Yaş Yaş : 41
Nerden Nerden : İstanbul

Mesaj tarafından MTAdmin Salı Mayıs 04, 2010 8:31 pm

ateksur demiş ki:sanıım link görebilmek için mesaj atmalıyım.ne yaziyim?thomas kilover saçını uzat beni sinir etme Very Happy

Yok link vermedim, Youtube Videosu paylaştım zaten. Türkçe şarkı paylaşımı yasak forumumuzda. Şarkıları bir şekilde dinleyebilirsiniz internetten.
MTAdmin
MTAdmin
Admin
Admin

Mesaj tarafından ateksur Salı Mayıs 04, 2010 8:42 pm

şimdi dinledim.tazına kurban parçasındaki küfürlü kelimeden ötürü beğenmedim.7/24 güzel gibi ama sadece okadar.arkadaşa başarsılar dilerim.ben parçalara ruh hissedemedim. No
ateksur
ateksur
Süper Üye
Süper Üye

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 100
Forum Puanı Forum Puanı : 205
Rep Puanı Rep Puanı : 1
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 25/03/10
Nerden Nerden : istanbul

- Similar topics